sobota, 27 kwietnia 2024
Imieniny: Andrzeja, Felicji i Marcina

Patriotyczny Weekend w Powiecie Brzezińskim

08-11-2017

Polskie barwy narodowe czerwień i biel będą widoczne na ulicach Brzezin w najbliższą sobotę i niedzielę.

W sobotę 11 listopada 2017 r. odbędą się Powiatowe Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

PROGRAM:

- godz. 10:00 Zbiórka - rejestracja delegacji wieńcowych i sztandarowych(Powiatowe Centrum Administracyjne w Brzezinach, ul. Sienkiewicza 16),

- godz. 10:15 Uroczyste rozpoczęcie uroczystości,

- godz. 10:30 Przemarsz ulicami Brzezin i złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego,

- godz. 11:00 Uroczysta Msza Święta w kościele parafialnym p.w. św. Franciszka z Asyżu w Brzezinach (ul. Reformacka 1),

- godz. 12:00 Wspólne Śpiewanie Pieśni Legionowych przy gorącej herbacie (Sala Pokój i Dobro w Klasztorze oo. Reformatów w Brzezinach). Dla uczestników spotkania śpiewniki z pieśniami legionowymi, herbata i domowe ciasto.

Natomiast w niedzielę 12 listopada 2017 r. mali i duzi będą ścigać się na różnych dystansach podczas X Biegu Niepodległościowego Powiatu Brzezińskiego Brzeziny 2017, aby przez sport demonstrować swój patriotyzm.

Gorąco zachęcam do udziału w wydarzeniach zaplanowanych w Powiecie Brzezińskim z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Świętujmy RAZEM!

Starosta Brzeziński