piątek, 20 września 2019
Imieniny: Agnieszki, Eustachego i Renaty
Uniwersytet Trzeciego Wieku

 

 Więcej o działaności UTW: www.naszpowiat.eu


Historia Miasta Dawidowego - kolejny wykład na UTW Powiatu Brzezińskiego

22 lutego 2018 r. (czwartek) o godz. 16:30 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach wykład pt. "Historia Miasta Dawidowego" wygłosi ks. dr Zbigniew Tracz - Kanclerz Łódzkiej Kurii Metropolitalnej.

Spotkanie otwarte.
Wstęp wolny.

Zapraszają
Starosta Brzeziński Edmund Kotecki
Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska


 

 

WYKŁAD "Suplementacja - moda czy konieczność"

W trosce o zdrowie często sięgamy po kupowane bez recepty suplementy diety z nadzieją, że usprawnią organizm, przyśpieszą leczenie lub poprawią wygląd.
Czy suplementy diety są skuteczne? Czy przyjmowanie suplementów diety jest bezpieczne?
Na te i inne pytania odpowie menager senior Anna Witczak na spotkaniu pt. "Profilaktyka zdrowia. Suplementacja - moda czy konieczność?", które odbędzie się 17 stycznia 2018 r. o godz. 16:30 w ZSP w Brzezinach.

To już kolejne spotkanie poświęcone zdrowiu na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Powiatu Brzezińskiego.
Spotkanie ma charakter otwarty.
Przyjść może każdy zainteresowany tematyką.

ZAPRASZAJĄ
Starosta Brzeziński Edmund Kotecki
Prezes Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska


 

 

KOBIETY MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Rok 2017 jest Rokiem Józefa Piłsudskiego.
5 grudnia 2017 r. przypada 150. Rocznica urodzin Marszałka.
Z tej okazji zapraszamy na wykład pt. "Kobiety w życiu Marszałka Piłsudskiego", który odbędzie się 6 grudnia 2017 r. o godz. 16:30 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach.
Spotkanie prowadzi pani Małgorzata Siucińska z Biblioteki Pedagogicznej w Skierniewicach Filia w Brzezinach.

Spotkanie otwarte.
Wstęp wolny.

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego NASZ POWIAT Jolanta Wojciechowska i Starosta Brzeziński Edmund Kotecki.


 

 

Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska i Starosta Brzeziński Edmund Kotecki ZAPRASZAJĄ na wykład "Tajlandia - w krainie buddyzmu, uśmiechu i palm kokosowych", który wygłosi dr Krzysztof Grzelak.

Wykład odbędzie się 22 listopada 2017 r. (środa) godz. 16:30.

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach, ul. Konstytucji 3 Maja 5.

Spotkanie otwarte.
Wstęp wolny.

23 listopada 2017 r. słuchacze UTW wyjeżdżają do Teatru Wielkiego w Łodzi na ''Carmen''.


Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska i Starosta Brzeziński Edmund Kotecki ZAPRASZAJĄ na wykład "Dieta bezglutenowa - wskazanie medyczne czy moda?", który wygłosi mgr Renata Piasecka.

Wykład odbędzie się 8 listopada 2017 r. (środa) godz. 16:30.

Miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach, ul. Konstytucji 3 Maja 5.

Spotkanie otwarte.
Wstęp wolny.

Następne spotkanie na Uniwersytecie Powiatu Brzezińskiego odbędzie się 22 listopada 2017 r. (środa) poprowadzi dr Krzysztof Grzelak.

23 listopada 2017 r. słuchacze UTW wyjeżdżają do Teatru Wielkiego w Łodzi na ''Carmen''.


 

 

Prezes Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska i Starosta Brzeziński Edmund Kotecki
ZAPRASZAJĄ na wykład i warsztaty pt. "Wady i zalety elastycznych form zatrudnienia".
Spotkanie poprowadzi 25 października 2017 r. (środa) o godz. 16:30 dr Mariusz Nyk - Uniwersytet Łódzki, Katedra Polityki Ekonomicznej, Biegły Sądowy przy Sądzie Okręgowym w Łodzi i V-ce Przewodniczący Rady Nadzorczej ZUK sp. z o.o.
Prosimy o zabranie ze sobą kalkulatorów i materiałów piśmiennych (notatniki i długopisy).
Spotkanie otwarte. Wstęp wolny.


 

 

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego

3 października 2017 r. (wtorek) w auli ZSP w Brzezinach odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Brzezińskiego.

Świętujący 5 lat UTW PB zaprosił na otwarcie roku prof. Tadeusza Nowaka z Katedry Historii Średniowiecza na Uniwersytecie Łódzkim, który wygłosił wykład z okazji 685-lecia Kasztelanii Brzezińskiej na temat urzędów kasztelańskich i kasztelanów brzezińskich.

Spotkanie otworzyli Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska i Starosta Brzeziński Edmund Kotecki. Przy dźwiękach "Gaudeamus igitur" powitano nowy rok akademicki, który zapowiada się bardzo interesująco.

W programie spotkania znalazło się także pasowanie "5-latków" - każdego słuchacza udekorowano biretem UTW.

W Koncercie Jubileuszowym "Od morza do Tatr" wystąpili artyści zespołu "Brzezinianki".

Spotkanie zakończyło się słodko. Poczęstunek przygotowali nauczyciele i uczniowie. Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach.

Studentom życzymy wielu niezapomnianych wrażeń, nowych wyzwań, spełnienia marzeń i niegasnącej potrzeby rozwoju.


 

Rajd "szlakiem architektury drewnianej" po woj. łódzkim

W dniach 12 - 14 czerwca 40 mieszkańców woj. łódzkiego, w tym liczna grupa seniorów, odbyła rajd "szlakiem architektury drewnianej" po woj. łódzkim. W programie rajdu znalazły się obiekty zachowane na ziemi łęczyckiej i łowickiej. Uczestnicy obejrzeli wiatraki, kościoły i wiejskie zabudowania w skansenach w Maurzycach i Kwiatkówku, odwiedzili zrekonstruowane tłocznię olejów i zakład kowalski, "dotknęli" geometrycznego środka Polski w Piątku i XVIII - wiecznego platana w nieborowskim ogrodzie, weszli też do wnętrza jedynego w kraju czynnego wiatraka, który obraca się w stronę wiatru. Poznali historię Tumu, Parzęczewa, słynącej z warzelni soli Solcy Wielkiej. Bazylikę w Łowiczu odwiedzili dokładnie w 18. rocznicę wizyty Jana Pawła II w tym mieście. W programie nie zabrakło wykładów z wieloma ciekawymi anegdotami, integracyjnych zabaw tanecznych i spacerów po łódzkich szlakach turystycznych.


Na zakończenie uczestnicy odwiedzili pałac w Nieborowie i przemierzyli Bolimowski Park Krajobrazowy (zdjęcia wkrótce).
Ta 3-dniowa podróż w czasie była możliwa dzięki wsparciu finansowemu samorządu województwa łódzkiego i powiatu brzezińskiego, jakie organizator rajdu - Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego NASZ POWIAT - otrzymał na realizację zadania publicznego z zakresu turystyki pn. "Szlakiem architektury drewnianej - Łódzkie 2017"..
Przygoda nie skończyła się 14 czerwca. Zainspirowała organizatora i uczestników do poszukiwania źródeł informacji nt. przeszłości ziemi łódzkiej i jej ludowej tradycji.


Zdjęcia na FB


To już 5 lat ! - Jubileusz Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego ''Nasz Powiat'' i Uniwersytetu Trzeciego Wieku


               Rok 2017 jest dla Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" rokiem jubileuszowym. W  lutym minęło pięć lat od zarejestrowania Stowarzyszenia, które rozpoczęło działalność 14 lutego 2012 r., natomiast 21 maja 2012 r. odbyła się ,,mała’’ inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Brzezińskiego. Inicjatorem i pomysłodawcą Stowarzyszenia był Starosta Edmund Kotecki, a członkami /założycielami  - uczestnicy pierwszego zebrania , które odbyło się 28 listopada 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach, ul. Konstytucji 3 Maja nr 5, gdzie mieści się siedziba Stowarzyszenia.
W dniu 27maja 2017r. na festynie z okazji Święta Powiatu, Starosta Edmund Kotecki na ręce Jolanty Wojciechowskiej – prezes Stowarzyszenia ,,Nasz Powiat’’, które prowadzi brzeziński Uniwersytet Trzeciego Wieku,  z okazji jubileuszu wręczył okolicznościową  statuetkę dziękując za dotychczasową działalność oraz życzył dalszych sukcesów.
Słuchaczki  reprezentujące UTW  miały okazję do przedstawienia  swoich talentów  przed uczestnikami zabawy.
                 Uniwersytet Trzeciego Wieku Powiatu Brzezińskiego liczy ponad 150 członków. Realizacja celów statutowych odbywa się stosownie do bieżących możliwości Stowarzyszenia. Nasza działalność nie byłaby możliwa bez wsparcia dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych p. Anny Sokołowskiej i p. Iwony Dudki.


Cele stowarzyszenia realizowane są przez następujące formy działalności:


1. Wykłady,  cieszące się dużym zainteresowaniem, odbywały się średnio 2 razy w miesiącu.
W okresie pięciu lat odbyło się 75 wykładów : w roku 2012 - 9 spotkań,  w roku 2013 – 20 wykładów, w roku 2014 – 13 spotkań, w 2015 roku – 17 spotkań, w 2016r. – 14 spotkań, w 2017r. do 31 maja – 6 spotkań.
Wiele z nich, ze względu na szczególną tematykę, miało charakter otwarty. Wykłady prowadzili ciekawi prelegenci, wśród których byli m. in. dr Mariusz Nyk, dr Krzysztof Grzelak, prof. Tomasz Borecki, o. Leon Knabit, prof. Eugeniusz Wojciechowski, dr hab. Anna Kowalska-Pietrzak, prof. Józef Drzewoski, psycholog Ewa Czernik, prof. Józef Kurowski, satyryk Jacek Fedorowicz.


2. Teatr / Kino :    
W omawianym okresie zorganizowano 36 wyjazdów na spektakle  teatralne,  które odbywały się co najmniej raz w miesiącu, grupa liczyła od 30 - 50 osób.


3. Wycieczki i inne działania :
Impreza integracyjna - '' Studniówka BIS 2016 ''
Zabawa taneczna - '' Senioralia  2015/2016 ''
Wycieczka do Planetarium w Łodzi –  '' Gwiazdozbiory jesiennego nieba ''
Impreza karnawałowa ,,Ostatki’’
Spotkanie z okazji ,,Dnia Kobiet’’ - z zespołem wokalnym „Brzezinianki”


4.  Zajęcia dla słuchaczy UTW  :
Zajęcia  nauki języka  angielskiego  prowadziły :  p. Aleksandra  
Cyganek-Klimczak, p. Agnieszka Dmowska oraz na bieżąco p. Maria Nockowska -nauczycielki ZSP w Brzezinach
Zajęcia rekreacyjno-usprawniające - prowadzi p. Małgorzata Stawińska
Zajęcia  nauki obsługi komputera  -  prowadziła  p. Katarzyna Kawecka  
Zajęcia nauki pływania na basenie  
Zajęcia kulinarne - prowadziła p. Marianna Walak
Zajęcia taneczne - prowadzi p. Paweł Zybała 


W okresie sprawozdawczym Zarząd Stowarzyszenia zrealizował 15 projektów.


Na  XIV Powiatowym Spotkaniu Noworocznym Stowarzyszenie „Nasz Powiat” otrzymało statuetkę Lidera Promocji Powiatu Brzezińskiego 2015 r.
W styczniu 2017 r. statuetkę Lidera Promocji Powiatu Brzezińskiego otrzymała
prezes Stowarzyszenia p. Jolanta Wojciechowska

 

 

 


3 - dniowy rajd 12-14 czerwca 2017 r.Dzięki dofinansowaniu ze środków samorządu województwa łódzkiego i powiatu brzezińskiego Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" realizuje zadanie pn. "Szlakiem architektury drewnianej - Łódzkie 2017".
Wydarzenie ma na celu promocję aktywnej turystyki wśród mieszkańców regionu oraz walorów przyrodniczych i turystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem szlaków na których znajdują się obiekty architektury drewnianej.
W planie 3 - dniowego rajdu, który zaplanowany jest w dniach 12 - 14 czerwca 2017 r. znajdą się:
- lekcje muzealne na Zamku w Łęczycy i Muzeum w Łowiczu,
- zwiedzanie obiektów drewnianych (młyny, dwory, kościoły i wiatraki),
- pieszy rajd po Bolimowskim Parku Krajobrazowym,
- korzystanie z dostępnych atrakcji turystycznych na trasie rajdu.
Organizatorzy zapewniają wyżywienie (obiadokolacje i śniadania).
W rajdzie może wziąć udział 40 osób.
Zapisy do 18 maja 2017 r.


Regulamin do pobrania


Starosta Brzeziński Edmund Kotecki i prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska ZAPRASZAJĄ
na wykład "Jak nie popaść w spiralę zadłużenia?", który poprowadzi dr Mariusz Nyk
z Katedry Polityki Ekonomicznej UŁ i Biegły Sądowy w Sądzie Okręgowym w Łodzi.


Spotkanie otwarte. Wstęp wolny.
Po wykładzie sprawy bieżące UTW.


 

Pomysł stworzenia chóru dla seniorów zgłoszony przez Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" i panią Mariannę Krawczyk znalazł się na liście 81 z 255 zgłoszonych pomysłów, które zawalczą o dotacje w II etapie konkursu "Seniorzy w akcji". GRATULUJEMY!!!

Więcej o wynikach na stronie http://seniorzywakcji.pl/wyniki-etapu-konkursu/

 


Starosta Brzeziński Edmund Kotecki i Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska  ZAPRASZAJĄ na spotkanie w dniu 29 marca 2017 r. (środa):

- godz. 16:00 spotkanie z przedstawicielem z Uzdrowiska w Uniejowie na temat walorów zdrowotnych term;
- godz. 16:30 wykład dra Krzysztofa Grzelaka o Republice Południowej Afryki, pt. "Złoto, góry, safari".

Spotkanie otwarte. Wstęp wolny.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


Słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Brzezińskiego 14 marca 2017 z okazji Dnia Kobiet spotkały się w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach. Do wspólnego świętowania zaprosiły Zespół Wokalny "Brzezinianki", który swoim występem nadał temu spotkaniu uroczystego charakteru.
Piosenki przeplatane były napisanymi osobiście wierszami, które recytowały panie Czesława Dziedzic i Marianna Krawczyk. Cieszymy się, że ponad 70 kobiet znalazło czas, aby spędzić z nami popołudnie w miłej i wesołej atmosferze.
Kobiety po raz kolejny panie udowodniły, że"mają w sobie siłę" i potrafią świetnie się bawić.
Przy kawie i ciasteczku czas płynął szybko. Taka forma spotkań spodobała się słuchaczkom, dlatego zarząd postara się, aby weszły na stałe do kalendarza imprez UTW.

Zdjęcia w GALERII


 

Słuchacze Brzezińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w dniu 27 lutego 2017 r. spotkali się na imprezie karnawałowej zorganizowanej w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach. Gościnnie wystąpił zespół parafialny "ISKRA" z Jeżowa z proboszczem Parafii Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Jeżowie ks. Andrzejem Chmieleckim. Wśród gości byli także starosta Edmund Kotecki i dyrektor Muzeum Regionalnego w Brzezinach Paweł Zybała.
Zespół przygotował koncert składający się z kilkunastu utworów, nie zabrakło oczywiście piosenki Zenona Martyniuka "Oczy zielone".
Po występie prezes Jolanta Wojciechowska zaprosiła wszystkich na smaczny poczęstunek, który przygotowali nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z dyrektor Iwoną Dudką.
Posileni ruszyli na parkiet, bawiąc się przy muzyce przygotowanej specjalnie na tę okazję. Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem; spędziło w ten sposób wieczór ponad 50 osób.


Zdjęcia TUTAJ
 

Starosta Brzeziński Edmund Kotecki
i Prezes Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska
ZAPRASZAJĄ
na spotkanie z okazji Dnia Kobiet "..bo Kobieta ma w sobie siłę", które zaplanowano
14 marca 2017 r. o godz. 16:00.
O część artystyczną zadba Zespół Wokalny "Brzezinianki", a władze Stowarzyszenia - o słodki poczęstunek.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


 

 Starosta Brzeziński Edmund Kotecki
i Prezes Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska
ZAPRASZAJĄ
na wykład pt. "Barwny świat rozbicia dzielnicowego. Ciekawostki z książęcych dworów", którym
słuchacze UTW Powiatu BRzezińskiego zainicjują obchody 685-lecia Kasztelani Brzezińskiej.
Spotkanie otwarte.
Wstęp wolny.


 Starosta Brzeziński Edmund Kotecki,
Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska
oraz Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach sp. z o.o.
ZAPRASZAJĄ
na wykład pt. "Cukrzyca - choroba, którą można pokonać".
Wykładowca - prof. zw. dr hab. n. med. Józef Drzewoski.
Termin wykładu: 12 stycznia 2017 r. (czwartek), godz. 17:00
Miejsce wykładu: ZSP w Brzezinach, ul. Konstytucji 3 Maja 5
SPOTKANIE OTWARTE.
WSTĘP WOLNY.

 


 Starosta Brzeziński Edmund Kotecki
i Prezes Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska
ZAPRASZAJĄ
słuchaczy UTW Powiatu Brzezińskiego
na spotkanie opłatkowe
14 grudnia 2016 r. (środa) godz. 16:30.
O tradycjach i obyczajach Świąt Bożego Narodzenie opowie ks. kan.
Andrzej Chmielecki.
Miejsce spotkania: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach
ul. Konstytucji 3 Maja 5

 


Starosta Brzeziński Edmund Kotecki
i Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska
ZAPRASZAJĄ
na wykład "WSZYSTKO O PSZCZOŁACH",
który poprowadzą Zbigniew Sokołowski i Ryszard Balcerak z Rejonowego Koła Pszczelarzy w Brzezinach.

Wykład jest elementem projektu Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Łodzi, pt. "Rośliny miododajne podstawą ochrony bioróżnorodności ekosystemów, stanowiących bazę pożytkową dla owadów zapylających" w ramach "Edukacji ekologicznej mieszkańców województwa łódzkiego - edycja 2016", współfinansowanej przez WFOŚiGW w Łodzi.

Dla uczestników przewidziano degustację miodów i upominki w postaci nasion roślin miododajnych.

SPOTKANIE OTWARTE.
WSTĘP WOLNY

 


  Starosta Brzeziński Edmund Kotecki
i Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska
ZAPRASZAJĄ
23 listopada 2016 r. (środa) o godz. 17:00
na spotkanie pt. "Ochrona majątku i planowanie spadkowe",
które poprowadzi mgr Krystyna Madej - prezes zarządu Kancelarii Finansowej KLT.
Spotkanie otwarte. Wstęp wolny.
Miejsce spotkania: ZSP w Brzezinach, ul. Konstytucji 3 Maja 5.

 


 

Kierownik Biblioteki Pedagogicznej Brzezinach p.Małgorzata Bartnicka
i p. Małgorzata Siucińska zaprosiły słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku
na wykład pt. "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza".
Spotkanie odbyło się 15 listopada 2016 r. w dniu 100. rocznicy śmierci noblisty.
Pani Małgorzata Siucińska bardzo interesująco omówiła życie i twórczość
Henryka Sienkiewicza. Podzieliła się ciekawostkami, informacjami
powszechnie nieznanymi, związanymi z życiem i twórczością pisarza.
Opowiedziała o muzeach, w których zebrane są liczne pamiątki
dokumentujące życie Henryka Sienkiewicza.
Na zakończenie przygotowała krótki sprawdzian wiedzy,
dla najlepszych były nagrody-niespodzianki.
W ten sposób UTW Powiatu Brzezińskiego zakończył ROK Henryka Sienkiewicza.

 Starosta Brzeziński Edmund Kotecki
Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska
oraz Biblioteka Pedagogiczna w Skierniewicach Filia w Brzezinach
ZAPRASZAJĄ
na wykład pt. "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza", który wygłosi mgr Małgorzata Siucińska.
Wykład został zaplanowany na 15 listopada 2016 r. w dniu 100. rocznicy śmierci noblisty.
W ten sposób UTW Powiatu Brzezińskiego zakończy ROK Henryka Sienkiewicza.
Spotkanie otwarte. WSTĘP WOLNY.

 


 

Słuchacze UTW Powiatu Brzezińskiego w Planetarium

 ‘’Co może być przyjemniejszego od oglądania rozgwieżdżonego nieba?
Oglądanie go ze świadomością, na jakie mity i legendy patrzymy.
Tym bardziej, że dzisiaj wiemy już o wiele więcej od naszych przodków o kosmicznych obiektach widocznych jesienią ‘’.

Grupa ponad 30 słuchaczy UTW Powiatu Brzezińskiego 26 października
w godzinach popołudniowych wybrała się na wycieczkę do Planetarium EC1,
które otwarte jest dla zwiedzających od 8 stycznia 2016 r.

 Seniorzy uczestniczyli w pokazie o tematyce popularnonaukowej z zakresu astronomii.
Mieli okazję obserwować jesienne niebo nad Łodzią, oglądali najdalsze zakątki Kosmosu i odnajdywali
gwiazdozbiory jesiennego nieba m.in. gwiazdozbiór Ryb, Wieloryba, a także takie planety jak: Mars, Jowisz ,Wenus.
Spotkanie odbywało się z udziałem prezentera, który bardzo ciekawie opisywał oglądany przez nas kosmos.
Po pokazie przewidziany był czas na rozmowę z prowadzącym spotkanie,
podczas której można było uzyskać odpowiedź na nurtujące pytania. (Tekst J. Wojciechowska)

 


 

20 października na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Powiatu Brzezińskiego
świętowano Europejski Dzień Seniora.
Z tej okazji zorganizowano spotkanie dedykowane osobom starszym.
W pierwszej jego części przedstawiciele firmy LOGOMED omawiali problem
niedosłuchu. Druga część spotkania była poświęcona roli ruchu w życiu
seniorów. Pokaz ćwiczeń z omówieniem przygotowała mgr fizjoterapii
Joanna Wojtaszek z PCZ w Brzezinach sp. z o.o. Ponieważ ta tematyka
spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców, władze UTW PB
planują wraz z brzezińskim PCZ-etem kolejne spotkania poświęcone
zdrowiu. Z okazji Europejskiego Dnia Seniora jeszcze raz najlepsze
życzenia, SENIORZY!!!
Więcej z najbliższym wydaniu "BIS", który będzie dostępny od 26
października 2016 r.

 


 

20 października 2016 r. przypada Europejski Dzień Seniora.
Z tej okazji Starosta Powiatu Brzezińskiego Edmund Kotecki,
Prezes Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" Jolanta Wojciechowska
oraz Prezes PCZ w Brzezinach sp. z o.o. Małgorzata Majer
SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ
Seniorów oraz tych, którym bliska jest problematyka senioralna,
na Powiatowe Obchody EUROPEJSKIEGO DNIA SENIORA.
Program (20.10.2016):
16:30 "Droga do lepszego słyszenia - wskazówki, porady jak radzić sobie z niedosłuchem"
w tym zapisy na bezpłatne badania słuchu (LOGOMED)
17:00 "Ruch w życiu osób starszych - teoria i pokaz codziennych ćwiczeń"
- mgr fizjoterapii Joanna Wojtaszek (Szpital Specjalistyczny Brzeziny).
SPOTKANIE OTWARTE. WSTĘP WOLNY.
Miejsce spotkania: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach, ul. Konstytucji 3 Maja 5.

 INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO 2016/2017
 5 października 2016 r. był dla słuchaczy UTW Powiatu Brzezińskiego jednym z najważniejszych dni w tegorocznym kalendarzu.
Dokonano bowiem uroczystej inauguracji roku akademickiego - już piątego.
Z rąk Starosty Brzezińskiego Edmunda Koteckiego nowi słuchacze odebrali legitymacje studenckie,
a wykład inauguracyjny "Motywy chrztu Mieszka I - fakty i mity" wygłosiła dr hab. Anna Kowalska - Pietrzak mediawista
w Katedrze Historii Średniowiecznej Uniwersytetu Łódzkiego. Spotkanie zakończyło się rozmowami o wakacjach i planami na cały rok akademicki.
Obecni mogli także zasięgnąć wiedzy w Lokalnym Punkcie Informacji Europejskiej, który miał swojego reprezentanta w dniu spotkania.
Dla wszystkich przybyłych przygotowano słodki poczęstunek.

Zdjęcia w GALERII


 
ZAPROSZENIE
Starosta Powiatu Brzezińskiego Edmund Kotecki
i Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat"
ZAPRASZAJĄ
na uroczystą inaugurację roku akademickiego 2016/2017
na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Powiatu Brzezińskiego,
która odbędzie się 5 października
2016 r. (środa) o godz. 16:30.
Wykład pt. "Motywy chrztu Mieszka I - fakty i mity" wygłosi pracownik
Katedry Historii Średniowiecznej na Uniwersytecie Łódzkim
dr hab. Anna Kowalska - Pietrzak.
SPOTKANIE OTWARTE.
WSTĘP WOLNY.
 


 
Z UNIWERSYTETEM TRZECIEGO WIEKU
- PO WIEDZĘ I NOWE DOŚWIADCZENIE
21 maja 2012 r. oficjalnie rozpoczął swoją działalność Uniwersytet Trzeciego Wieku
w Powiecie Brzezińskim.
Uniwersytety tego typu to coraz bardziej popularna forma spędzania czasu wolnego przez seniorów.
Również w naszym powiecie znalazło się szerokie grono zainteresowanych, które mimo wieku chce aktywnie spędzać czas i pogłębiać wiedzę.
Wykład inauguracyjny „Skarby województwa łódzkiego – cudze chwalicie…”, który poprowadził senator Ryszard Bonisławski pokazał,
że bycie studentem Uniwersytetu Trzeciego Wieku przynosi wymierne korzyści.
Podstawowe cele UTW w Powiecie Brzezińskim, warunki stawiane studentom
oraz planowane obszary tematyczne
na stronie powiatu brzezińskiego w zakładce Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Warto sięgać po wiedzę w każdym wieku – udowodnili to członkowie UTW Powiatu Brzezińskiego
wypełniając świetlicę ZSP w Brzezinach po brzegi.

Zapraszamy na następne spotkania.

Prezes Stowarzyszenia „Nasz Powiat”                                            Starosta Brzeziński
               Jolanta Wojciechowska                                                                                  Edmund Kotecki

Więcej o działaności UTW: www.naszpowiat.eu