czwartek, 18 kwietnia 2024
Imieniny: Alicji, Bogusławy i Barbary
VII Maraton Rowerowy "Przez Ziemię Brzezińską na Syberię"

27 maja 2017 r. w Kołacinku (gm. Dmosin) odbył się VII Maraton Rowerowy "Przez Ziemię Brzezińską na Syberię". Wydarzenie było organizowane po raz kolejny przez Stowarzyszenie Rozwoju Powiatu Brzezińskiego "Nasz Powiat" w ramach zadania publicznego i współfinansowane ze środków  samorządu województwa łódzkiego.

Na dystancsie Giga triumfował Damian Perkowski, który 76 km pokonał z czasem 02:40:57. Tuż za nim wjechał Bartek Borowicz z czasem 02:40:58. Trzeci finiszował Michał Wyżlic z czasem 02:42:22. Wśród kobiet najszybsza była Joanna Gumieniak z czasem 03:03:29, za którą na metę wjechała Małgorzata Lutecka z czasem 03:05:57 i Klaudia Cichacka z czasem 03:09:01.

Na dystansie Mega zwyciężył Paweł Baranek, który 56 km przejechał z czasem 01:54:59. Tuż za nim wjechał Michał Kamiński z czasem 01:55:00. Trzeci wjechał Karol Rumsicki z czasem 01:55:01. Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Kuszmider z czasem 02:05:51, za którą na metę kolejno wjechały: Katarzyna Pakulska z czasem 02:09:28 i Małgorzata Knapczyk z czasem 02:22:12.

Zwycięzcą na dystansie Fit został Marcin Górnicki, który 35 km pokonał z czasem 01:06:18. Za nim finiszował Piotr Knapczyk z czasem 01:06:53. Trzecie miejsce zajął Marek Gregorowicz z czasem 01:06:54. Wśród kobiet najszybsza była Dorota Czajkowska z czasem 01:16:26, za którą na metę wjechała Katarzyna Gregorowicz z czasem 01:18:13 i Karolina Perzanowska z czasem 01:19:01.

Zwycięzcą na dystansie Hobby został Mateusz Gwiazda, który 8 km pokonał z czasem 00:15:48. Tuż za nim wjechał Szymon Lachowicz z czasem 00:15:49. Trzecie miejsce zajął Mateusz Szczepański z czasem 00:15:58. Wśród kobiet najszybsza była Hania Mazurkiewicz z czasem 00:18:31, za którą na metę wjechała Malwina Krzyczkowska z czasem 00:18:32 i Weronika Skrzyńska z czasem 00:18:35.

Zawody zaliczane są do Super Klasyfikacji MTB.

Najmłodsi zawodnicy Maratonu to: Lena Szczepaniak (lat 5) z Rogowa, Wiktor Błażyński (lat 6) z Łodzi. Nagrodę specjalną odebrał Grzegorz Możański z Warszawy, liczący 73 lata, który jako najstarszy zawodnik ukończył maraton.

Wszystkim zawodnikom - bez względu na zajęte miejsce - gratulujemy, dziękujemy i do zobaczenia na następnej imprezie!

ZDJĘCIA W GALERII

27 maja 2017 r. odbywa się „VII Maraton rowerowy przez Ziemię Brzezińską na Syberię”.

Mieszkańcy Powiatu Brzezińskiego:
- do lat 18 – udział bezpłatny, jedyny koszt kaucja zwrotna za numer startowy 20 zł (płatne gotówką w dniu maratonu);
- pełnoletni – koszt 50 zł (bez względu na termin wpłaty – możliwość wpłaty także w dniu maratonu) oraz kaucja zwrotna 20 zł za numer startowy (płatne gotówką w dniu maratonu).

Aby skorzystać z w/w zniżek dla Mieszkańców Powiatu Brzezińskiego, należy zgłosić się z dowodem osobistym lub legitymacją szkolną do sekretariatu Starostwa Powiatowego w Brzezinach
(ul. Sienkiewicza 16) do dnia 25 maja 2017 r. do godz. 15:00.

• 10.20 - start dystansu Hobby
• 11.00 - ustawianie zawodników w sektorach startowych (dystanse Fit, Mega, Giga)