środa, 24 kwietnia 2024
Imieniny: Grzegorza, Aleksandra i Jerzego

Informacje o pracy szpitala (PCZ) w Brzezinach w obecnej sytuacji

12-10-2020

W związku z nowymi obostrzeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się epidemii SARS-CoV-2 przypominamy, że od 10 października każdy ma obowiązek  zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, czyli również w budynkach szpitalnych i poradni przyszpitalnych oraz środkach komunikacji miejskiej. Rozporządzenie Ministra Zdrowia wprowadziło również nowy system zasad zlecania testów wykrywających COVID 19 przez lekarzy rodzinnych. Poniżej prezentujemy schemat postępowania w przypadku, w którym pacjent ma objawy mogące świadczyć o zachorowaniu na COVID 19.

Źródło: https://www.gov.pl/web/zdrowie/zasady-zlecania-testow-na-koronawirusa

Poradnia POZ Powiatowego Centrum Zdrowia w Brzezinach mieszcząca się przy ulicy Bohaterów Warszawy 2 przyjmuje pacjentów tak jak do tej pory czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Pacjent każdorazowo kontaktuje się z rejestracją poradni pod numerem (46) 874 31 51 celem umówienia wizyty. Lekarz decyduje o tym czy wizyta odbędzie się w ramach teleporady, czy bezpośrednio w gabinecie lekarskim. W związku z ograniczeniem ilości osób w budynku na tą chwilę w poradni może przebywać jednocześnie maksymalnie 5 pacjentów. Dlatego też prosimy o punktualne stawianie się na wyznaczony termin wizyty oraz przychodzenie bez osób towarzyszących.

Specjalnie dla wszystkich pacjentów w budynku naszego POZ-tu został uruchomiony dodatkowy punktu pobierania wymazów. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 13 oraz w soboty i niedziele w godzinach 8-10. Wejście do punktu wymazowego znajduje się w szczycie budynku od strony ulicy Sienkiewicza. Z punktu mogą skorzystać pacjenci posiadający skierowanie na wymaz wystawione przez lekarza rodzinnego, Stacje Sanitarno-Epidemiologiczną (SANEPID) lub Ministerstwo Zdrowia. Każdy pacjent zgłaszający się do punktu wymazowego musi mieć zasłonięty nos i usta oraz posiadać dowód osobisty.  Testy wykonywane są bezpłatnie na podstawie skierowania.

Poradnia Specjalistyczna Powiatowego Centrum Zdrowia w Brzezinach mieszcząca się przy ulicy Wojska Polskiego 9 pracuje bez zmian tj. od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18. Pacjenci przyjmowani są  po 3 osoby do danego lekarza. Pacjentów prosimy o przychodzenie punktualnie na wyznaczone godziny wizyty bez osób towarzyszących. Aby wyznaczyć termin wizyty prosimy o kontakt z rejestracją poradni pod numerem (46) 847 23 09.

Zarówno w poradni POZ jak i poradni Specjalistycznej każdy pacjent zobowiązany jest do zasłaniania nosa i ust, a przed wejściem do budynku mierzona jest temperatura ciała termometrem bezstykowym. Każdy pacjent musi również wypełnić krótką ankietę COVID.

Szpital pracuje bez zmian. W dalszym ciągu utrzymany jest zakaz odwiedzin. Każdy pacjent, który ma wyznaczony termin zabiegu operacyjnego musi posiadać wynik negatywy wynik testu wymazowego PCR w kierunku zakażenia COVID-19. Takie testy wykonywane są bezpłatnie w naszym szpitalu na podstawie skierowania ze szpitala. Testy wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach 9-11 w punkcie pobrań mieszczący się w wejściu B od strony ulicy Marii Skłodowskiej-Curie 6.

Zastrzegamy, że w związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną w kraju zachęcamy do śledzenia strony internetowej Ministerstwa Zdrowia dostępnej pod adresem https://www.gov.pl/web/zdrowie oraz stronę internetową szpitala www.szpital-brzeziny.pl