czwartek, 28 marca 2024

Łódzkie Pomaga – II edycja

07-04-2021

Łódzkie Pomaga – II edycja

Powiat Brzeziński otrzymał grant na wspieranie Domów Pomocy Społecznej w walce z epidemią COVID-19 w ramach projektu pn. Łódzkie pomaga, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Kwota przyznanego grantu wynosi 231 186,30 zł. Grant zostanie wykorzystany w celu  zapobieżenia  rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19 i przeciwdziałaniu jej negatywnym skutkom w domach pomocy społecznej działających na terenie powiatu brzezińskiego. W związku z tym środki  zostaną przeznaczone na zakup sprzętu i wyposażenia, zakup środków ochrony indywidualnej oraz testów na covid – 19 dla Domu Pomocy Społecznej w Brzezinach i Domu Pomocy Społecznej w Dąbrowie.  Pozwoli to na  zwiększenie bezpieczeństwa pensjonariuszy i pracowników domu oraz zniwelowania negatywnych skutków pandemii takich jak poczucie osamotnienia oraz brak możliwości widywania rodziny oraz bliskich osób.